| 
Четвер, 02 липня 2015

Закриття Виставки «Косівська мальована кераміка – диво Гуцульщини»

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Закриття Виставки
«Косівська мальована кераміка – диво Гуцульщини»


07 липня 2015 року
Центр Української Культури та Мистецтва

Метою Акції є демонстрація одного з яскравих елементів нематеріальної культурної спадщини України – живої традиції Косівської мальованої кераміки (м. Косів, Івано-Франківська область) – елемент України, що пропонується включити до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства, ЮНЕСКО.

 

Основою Акції стала виставка найкращих зразків косівської мальованої кераміки – робіт майстрів Косівщини та колекції музею Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва Львівської Національної академії мистецтв, а також творчих робіт студентів і викладачів цього інституту. Зокрема, це твори таких знаних майстрів-носіїв керамічної спадщини Косівщини, як Шкром’юк У., Ділета-Козак І., Бейсюк О., Сусак М., Бурмич Б., Джуранюк В., Якібчук Л., Якібчук Р., Слава-Тулаінова А., Балагурак (Урбанська) Х., Чорний О., Чорний М., Гринюк М. та ін.

Протягом 2-3 червня ц.р. працювали «Гуцульська майстерня» й Творча майстерня для дітей «Школа карпатських майстрів», де носії традицій Косівської мальованої кераміки відкрили усім охочим секрети цієї традиції.
З метою привернення більш широко кола охочих доторкнутись до цієї живої традиції та познайомитись з нею ближче, на закриття виставки
7 та 8 липня 2015 року будуть відбуватися захоплюючі майстер-класи у режимі нон-стоп (розпис/ритування на керамічному виробі) для всіх бажаючих від майстрів-керамістів – носіїв спадщини Марії Гринюк та Ореста Чорного.
Вартість участі у майстер-класі – 50 грн. з людини. Матеріали для майстер-класів надаються організаторами.
Участь дітей в майстер-класах – безкоштовна. По завершенню майстер-класу виріб можна буде забрати з собою за умови його оплати.
Запис на майстер-класи є обов’язковим за № тел. (044) 425-12-64.
За своїм форматом Акція поділятиметься на кілька напрямків і 7 – 8 (до 14 год.) липня для Вас працюватимуть :

  • Алея майстрів – ярмарок керамічних виробів майстрів Косівщини та благодійний продаж листівок з метою збору коштів на реалізацію соціальних проектів Фонду «Києво-Печерська Лавра».
  • Круглий стіл «Питання збереження і відродження історико-культурної спадщини України на прикладі елементу «Традиції косівської мальованої кераміки», 7 липня о 15:00. Запис для участі в круглому столі є обов’язковим, за № тел. (044) 425-12-64;

Куратор Акції – Світлана Пахлова, директор з питань розвитку Благодійного Фонду «Києво-Печерська Лавра», член Експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини при Міністерстві культури України.

 

Щиро запрошуємо!

Час роботи виставкових залів:
Пн.- Пт.  –  10:00 – 19:00;
Сб.  –  10:00 – 18:00;
Нд.  –  вихідний;

Адреса Центру Української Культури та Мистецтва:
Україна, м. Київ,
вул. Хорива, 19-В
ст.м. «Контрактова площа»
(вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал)

Із питань акредитації на відкриття виставки, стосовно отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів - звертайтеся до Ольги Музиченко за тел.: 097-98-22-783

Читати 15836 разів