| 
Неділя, 01 лютого 2015

Виставка живопису Марини Соченко « Борітеcя – поборете!»

Оцініть матеріал!
(2 голосів)

31.01.2015р. у Меморіальному музеї « Хата на Пріорці» Національного музею Тараса Шевченка відкрилась  виставка  живопису Марини Соченко.

Марина Соченко член Конгресу Українських Націоналістів, викладач  Національної Академії образотворчого мистецтва і архітектури,  член Національної Спілки художників України.

На виставці представлені  роботи Марина Соченко виконані у техніці масляного живопису. Це ряд робіт, виконаний майстром з натури, « під снігом і дощем»,  на Майдані Незалежності  під час подій Революції гідності.

 

Добірка робіт пані  Марини,  присвячена  подіям та героям Майдану, нараховує  більше 80 робіт. Умовно всі  ці роботи можна розділити на  певні  цикли.

Перший цикл   «Події Майдану»,  який розповідає про події, які відбувалися на Майдані з перших днів Революції гідності.

Другий цикл, та перший по кількості виконаних майстринею  робіт, « Обличчя Майдану», який вже експонувався  у виставкових залах Києва.  Цикл представляють  портрети, учасників Майдану.

Третій умовний цикл, який нещодавно розпочала малювати Марина Соченко, це портрети наших поранених воїнів, які перебувають  на лікуванні в лікарнях Києва. Цей цикл робіт  ще не завершений та навіть окремі роботи циклу ніколи не експонувалися.

Зрозуміло, що таку велику кількість робіт, присвячену одній тематиці неможливо вмістити  у невеличкій  виставковій  залі Меморіального музею «Хата на Пріорці».

На виставці Марини Соченко, яка зараз експонується у Меморіального музею «Хата на Пріорці» представлені роботи першого умовного циклу –  «Події Майдану». Всього 10 живописних робіт майстрині, які вже мають велику історичну цінність, бо відображають конкретні події Революції гідності у їх хронологічній  послідовності.

Живопис  Марини Сченко « до Майданівського періоду» вражає своєю образністю, майже декоративною довершеністю. Всі деталі чітко виписані, мають чітке місце, тонкі довершені мазки. Тематика  робіт – зображення  українського побуту, природи, звичаїв, світогляду, певної « казково – мрійливої   українськості».

Нинішня виставка  « Борітеся – поборете!» представлена  у Меморіальному музеї « Хата на Пріорці»  -   це нова « після Майданівська» Марина Соченко . З стрімкими поспішними мазками пензля, з неймовірним  створенням певної атмосфери, енергетики  подій, де довершені та «виписані форм»  вже не мають особливого значення бо вони не в змозі  змінити або прокрасити сувору реальності подій. Картини – замальовки. Картини – крик. Картини – спогади. Картини - життя.

Довершують  створення  атмосфери « Майданскості» на виставці декоративні роботи відомого українського письменника Міли Іванцової.  Це  розмальовані шоломи.

Вперше пані Міла почала розписувати шоломи на Майдані, під час подій революції гідності. На виставці представлено 5  авторських шоломів, які викликали великий інтерес у відвідувачів.

Поряд ц цими роботами відомих майстринь розмістилися дитячі роботи. Їх приготували   вихованці садочку  № 98, під керівництвом керівника гуртка  Світлани Ткаченко  та вихованці Центру народних ремесел, під керівництвом незмінного директора Федорова Валерія Євгеновича.   Це подарунки для  наших воїнів, учасників АТО, з якими діти зустрілися на виставці.

Подробиці про роботи юних художників можна дізнатися, натиснувши посилання:

http://myza.com.ua/index.php?option=com_k2&view=item&id=349:%D0%B7%D0%B1%D1%96%D1%80-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D1%80%D1%83%D0%BD%D0%BA%D0%B8-%D0%B4%D0%BB%D1%8F-%D0%B1%D1%96%D0%B9%D1%86%D1%96%D0%B2-%D0%B0%D1%82%D0%BE-%D0%B2-%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%BA%D0%B0%D1%85-%D0%B2%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%BA%D0%B8-%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D1%81%D0%BE%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE-%D0%B1%D0%BE%D1%80%D1%96%D1%82%D0%B5%D1%8F-%E2%80%93-%D0%BF%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B5%D1%82%D0%B5

В рамках, проведення виставки перед відвідувачами  виступив дует « Говерла», з авторською  піснею на патріотичну тематику.  Учасника дуету « Говерла», Ян Апрель  та пані Тамара, виступають  перед бійцями на передовій, в госпіталях, на відпочинку. Між виступами пан Ян  пише вірші і музику для своїх пісень. Їх виступи підіймають дух наших воїнів.

Читала власні  вірші відомий поет Кос’яненко Світлана Василівна,  та зовсім молодий шістнадцятирічний учень школи № 118 Арселан Голестан, який  написав свої перші вірші українською мовою саме після подій на Майдані.

Та особливо цікавили дітей розповіді наших бійців Івана Кучми , позивний   «Смайлік», представника батальона «Донбас» , позивний « Пехан», представник батальона   «Азов»,   позивний « Золотой»  яких з лікарні на виставку,  привезли волонтери  Аліна Гриб та пані Любомира.

А після розповідей і перегляду виставки  бійців чекав накритий стіл, який приготували  саме із  тих страв, якими пригощали на Майдані Незалежності під час Революції гідності.

 

Виставка  живопису Марини Соченко « Борітеся – поборете!»  триватиме у Меморіальному музеї « Хата на Пріорці» Національного музею Тараса Шевченка  з  31.0.2015р. по 09.02.2015р.

В рамках  виставки  проводиться акція по збору дитячих робіт для українських воїнів у зону АТО. Акція триватиме до  9 березня 2015р. До неї можуть долучитися всі бажаючі.

Інформація за телефоном :  432 - 76 – 27.

Читати 11546 разів