| 
Четвер, 11 жовтня 2012

Нову традицію започаткувала Київська дитяча Академія мистецтв.

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Вперше, в Меморіальному музеї «Хата на Пріорці», що знаходиться у Києві, по вул.Вишгородскій, 5 відкрилася виставка малюнку, живопису і графіки студентів Київської дитячої Академії мистецтв «Тарасова хата - 2012»  присвячена Дню художника.

Ця виставка започаткувала традицію студентів Київської дитячої Академії мистецтв відзначати  День художника своїми художніми виставками у стінах будинку, де в літку 1859р. жив  Тарас Григорович Шевченко під час своєї останньої подорожі  на Україну.

 

У ті далекі часи  кімнату у цьому будиночку, яку надала поетові Варвара Матвіївна Пашковська стала для нього справжнім прихистком на цілих два тижні. Тут він працював, зустрічався  з поетами і художниками, гуляв з місцевими дітьми чудовим березовим гаєм, що і зараз оточує будинок, сидів під старезним дубом, якому зараз вже майже 400 років, малював, спілкувався з мешканцями Пріорки, багато читав.

Місцеві жителі згадували, як подружився Тарас Григорович Шевченко із місцевими дітлахами. Вони приходили до нього в гості, а він купував і пригощав їх цукерками та печивом. Цю чудову традицію започаткували  і зараз зберігають працівники Меморіального музею «Хата на Пріорці». Так,це дивовижний  музей в якому всіх дітей, що завітали до музею, завжди частують цукерками, саме так, як це завжди робив сам поет.

Не дивно, що в переддень Дня художника, саме сюди, до гостинної Тарасової хати завітали  діти Київської дитячої Академії мистецтв із своєю виставкою художніх робіт. Вони, юні художники,  прийшли  у гостини до славетного українського  художника Тараса Григоровича Шевченко із своїми творчими доробками.

Діти Київської дитячої Академії мистецтв разом з батьками,  деканом Образотворчого факультету Київської дитячої Академії мистецтв  Миколайчук Н.І., директором Виставкового центру Київської дитячої Академії мистецтв  Саенко І.В., педагогами і розробниками порталу «Творча країна» поклали квіти до пам’ятника Тараса Григоровича Шевченка,  якій знаходиться на території Меморіальному музеї «Хата на Пріорці».

Директор Меморіального музею «Хата на Пріорці» Наумова Надія Григорівна  провела екскурсію та прочитала лекцію студентам, в якій змалювала постать  Т.Г. Шевченка саме як унікального художника , графіка і звичайно,за традицією пригостила цукерками. А діти показували свої роботи, слухали поради та зауваження. Надія Григорівна подарувала дітям видання Кобзаря для шкільної бібліотеки та відзначила роботу, яка їй найбільше сподобалась, календариком  з репродукцією роботи Т.Г. Шевченка «Катерина».

Діти не хотіли розходитись, слухали і слухали розповідь про стару Пріорку, про  Тарасову хату  та її мешканців. Вони щасливі, і тепер знають,що повернуться сюди 13 жовтня у суботу, де відбудеться перший пленер тут на території Меморіальному музеї «Хата на Пріорці» присвячений Дню художника.

Портал Творча країна пропонує фоторепортаж з відкриття виставки малюнку  живопису і графіки Київської дитячої Академії мистецтв  «Тарасова хата 2012».Фотографії робіт юних художників, які представили свої роботи на виставку будуть надруковані 14 жовтня 2012 року, саму на День художника, одночасно  на декількох сторінках порталу. Слідкуйте за публікаціями.

Читати 8301 разів