18 грудня 2014р. у Меморіальному музеї «Хата на Пріорці» Національного музею Тараса Шевченка відбулася творча зустріч львівської майстрині Оксани Смереки - Малик з прихильниками і шанувальниками її творчості.
Зустріч відбулася в рамках виставки авторської ляльки Оксани Смереки-Малик «Образ і слово», яка зараз з успіхом проходить у Меморіальному музеї «Хата на Пріорці».
Для тих, хто ім’я майстрині почує вперше і не знайомий з її творчістю запрошуємо у Меморіальному музеї «Хата на Пріорці» на чудову виставку авторської ляльки Оксани Смереки-Малик «Образ і слово». Поспішайте, бо « Оксанині ляльки» гостюватимуть у Тарасовій хаті лише з 12 грудня 2014р. по 20 січня 2015р.
Декілька слів про мисткиню. Оксана Смерекиа - Малик - директор Художнього ліцею при Львівській національній академії мистецтв. За фахом філолог-романіст. Поетеса, лялькарка, писанкарка, співавтор 3-метрової ляльки - мотанки, що увійшла до книги рекордів України, виготовленої у Львові на завершення фестивалю «Етнолялька -2011», член журі республіканських конкурсів народних ляльок, голова журі етнопроекту «Парад вишиванок», авторка кількох поетичних книг, дипломантка ХІІ літературного конкурсу імені Мирона Утриска.
Виготовленням авторської ляльки – мотанки пані Оксана займається не так давно. Перша виставка авторської ляльки – мотанки у майстрині відбулася влітку 2010р. Виставка, яка сьогодні проходить у Меморіальному музеї «Хата на Пріорці», для Оксани Смереки - Малик вже 18 за такий короткий час.
Нині колекція Оксани Смереки-Малик налічує понад 60 ляльок, а також більше сотні на світлинах. На виставці в Меморіальному музеї «Хата на Пріорці» Національного музею Тараса Шевченка, яка щойно відкрилася представлені 54 ляльки, об’єднані в 15 циклів:
- Львів’янки: пані та панянки
- Солодкі води Чорногори
- Рожеві панни
- Маків цвіт
- Вечірні чебреці
- Карпатія: дівки, газдині, молодиці, немовля
- Пори року
- Жмуток мольфара
- Небесна сторожа
- Квітникарки
- Настрій настурції
- Весняний гай
- Сни серпневого поля
- Королівська конюшина
- Княгині і боярині
До кожного ляльковому циклу пані Оксана пише зворушливі і ніжні вірші. Виставка авторської ляльки має назву « Образ і слово», бо саме два творчі починання, натхнення і вміння, образ і слово, поєднанні дивовижним чином, створюють захоплюючу феєрію гармонії, смаку і вишуканості, дивовижний світ « Оксаниної ляльки».
Створені автором ляльки - мотанки неймовірно і непередбачувано поєднують традиції створення української ляльки – мотанки та певного новаторства у виготовленні, використанні новітніх матеріалів, розширенні і збагаченні образності традиційної української ляльки – мотанки.
Представлені автором ляльки - мотанки мають каркасну основу, що їх вигідно відрізняє від традиційної української мотанки.
Повний текст статті буде розміщений найближчим часом.