| 
Вівторок, 18 грудня 2012

Фоторепортаж з V Великого антикварного салону ( частина 1).

Оцініть матеріал!
(0 голосів)

З 6 по 16 грудня 2012 р. в приміщенні виставкового центру «Мистецький арсенал» в третє відкрив свої двері  Великий антикварний салон . Це п’ятий Великий антикварний салон, який проводять у Києва, та третій в приміщенні «Мистецького арсеналу». Традицію проведення Український Великих антикварних салонів започаткували проводити  ще у стінах Українського дому. Вперше цей захід було проведено у 2008р.  З часом, він змінив свою адресу, значно розширив площу проведення та дещо змінив направлення.

 

В рамках Великого антикварного салону  були представлені відразу 4 спеціальних проекти: « Колекція в колекції»,виставка творів Олекси Новаківського, «Анатолій Лимарев. Ретроспектива», мультіпроект  «Світотінь».

Вперше цього річ участь у антикварному салоні приймають музеї України,точніше деякі їх експонати, які відповідають саме тематиці нинішнього антикварного салону.

Це дуже гарна ідея,  такий собі проект « Музей – гість»,  який дозволяє  в одному виставковому просторі представлені проекти, які раніше ніколи не об’єднувались у єдину експозицію.

Ми добре знаємо, що більшість музеїв України страждає від нехватки виставкових площ, через це частина їх колекцій недоступна глядачам. Тому цьогорічне об’єднання частини експозиції різних музеїв в єдину тематичну експозицію  дуже вдала спроба познайомити глядача з цілим пластом не баченої раніше художньої спадщини.

Проект «Колекція в колекції» - представлений одночасно чотирма українськими музеями: Чернігівським обласним музеєм ім. Галагана, Чернігівським обласним історичним  музеєм ім. Тарнавського, Полтавським художнім музеєм ім. Ярошенко, Київським музеєм театрального, музичного і кіномистецтва України. Експозиція показує сімейну колекцію Галаганів, початок якої поклав полковник Гнат Галаган ( помер у 1748р.) . Найбільшу частину колекції Галаганів  представляє сімейна галерея, яка зберегла портрети водночас дев’яти поколінь однієї сім’ї. Для України це безпрецедентне явище.

Також зібрання представлене  творами західноєвропейського та вітчизняного мистецтва ХУ11 – Х1Х століть. Цей проект – це вдала спроба зібрати  разом, в єдиному виставковому просторі, одну із найстаріших живописних колекцій України.

Другий проект -  виставка творів Олекси Новаківського, посвячено 140 річчю Львівського художника. Творчості художника притаманні елементи імпресіонізму, експресіонізму , символізму, які чудовим образом поєднанні з національним колоритом.

Ця колекція має дуже незвичну історію. Колекцію все своє життя збирав друг художника Іван Голубовський , з яким вони навчалися ще у Кракові. Під час війни колекція зберігалась  в Германії. Під час одного з бомбардувань, у будинок, де була колекція влучила бомба, але картини чудом збереглися. Вже після війни Іван Голубовський перевіз у Словенію, де після його смерті колекція стала власністю його дочки. На жаль вона не мала дітей, а втративши чоловіка покінчила життя самогубством. Тоді колекція була виставлена на аукціон, де її викупив теперішній її власник, чех українського походження Миколай Мушинка. Саме ця колекція і представлена на У Великому антикварному салоні.

 

 

Продовження у  Статті V Великий антикварний салон ( частина 2).

Читати 4800 разів