| 
Середа, 15 серпня 2012

Фоторепортаж із серії «Парки Києва». Парк імені Т.Г.Шевченко.

Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Київський Парк імені Т.Г.Шевченко найменший з усіх  парків міста. Площа його займає  лише 5,4 га у центрі міста , по вул. Терещенській ,24. У парку знаходиться монумент великому українському поету, в честь якого і названий  парк, Т.Г.Шевченко. Пам»ячник Т.Г.Шевченко вилитий із бронзи, а постамент відтворений із червоного граніту. Скульптором пам»ячнику являється М.Манізер.

 

Є багато версій про те як був створений парк, але всі історики та дослідники цього питання схиляються до наступної версії. Під час відвідин Київського університету  бразильський імператор дон Педро звернув увагу на те, що напроти університету пасуться кози, корови та свині, на великому неприбраному пустирі  росте висока  трава та різні кущі. Він звернувся до генерал-губернатора Олександра Безука з пропозицією розбити сквер навпроти університету для зручності студентів та прикраси міста. Але ця ідея була не на часі.

Створення парку приходиться на 1880-і роки. Для організації створення  паркового комплексу був запрошений Карл Христиані, дуже відомий та талановитий садівник  того часу.

Парк офіційно відкрили у 1889р., давши йому назву -  Університетський. Карл Христиані створив парк таким чином, що він був розділений на декілька частин двома перпендикулярними алеями, котрі перетиналися у центрі, та додатковими  діагональними алеями, які виходили на дорогу, яка була збудована по всьому периметру паркового комплексу.

У 1893р.,з ініціативи міської влади Києва, був закладений фундамент для майбутнього пам»ятника Миколі І. Створено монумент було по проекту архітектора Чижова.

У 1896р. пам»ячник було відкрито, а назву паркового комплексу було змінено на нову -  Миколаєвський.

З цією назвою парк проіснував до 1919 р.,бо з приходам радянської влади парку повернули його стару назву  -  Університетський.

У 1920р. пам»ятник  Миколаю І демонтували,переплавили, а   парковому комплексу ,черговий раз , дали нове ім.»я – Червоний парк. І цілих 19 років назву парку ніхто не змінював, хоча між собою кияни  все ж таки називали парк Університетським.

У 1939р. в честь святкування 125 річниці з дня народження Т.Г.Шевченко був зведений пам»ячник великому кобзарю. Пам»ячник створили за проектом  скульптора М.Манізер. У цьому ж році парку дали нову назву, на честь великого українського поета Т.Г.Шевченко. З того часу назву парку більше не змінювали.

20 травня 1972р.  по Рішенню київської міської ради парковому комплексу присвоєно статус – Природоохоронної зони.

Пропонуємо наш фоторепортаж з Парку імені Т.Г.Шевченка,та обов»язково  ще розповімо про парковий комплекс у наступних фоторепортажах.

Читати 7861 разів